• pl
 • en
 • FILOZOFIA

  ISSF

  Przede wszystkim ludzie… Największą siłą ISSF są nasi instruktorzy, dlatego też dobieramy ich bardzo starannie, jednocześnie traktujemy jako partnerów we współpracy, doceniając ich wkład i zaangażowanie w rozwój federacji. Praca Instruktora Nurkowania, to prawdziwy zawód i wielka odpowiedzialność. Z tego powodu skupiamy wokół siebie wyłącznie profesjonalistów. Bezsprzecznie, każdy z instruktorów ISSF musi posiadać wysokie umiejętności oraz rozległą wiedzę nurkową. Priorytetem jednak, jest chęć i umiejętność przekazywania wiedzy. Tylko osoby posiadające powyższe cechy, są w stanie zapewnić odpowiedni standard szkolenia i przekazać wiedzę oraz umiejętności w należytym stopniu. Ideą ISSF jest, aby kursant wybierając szkolenie według zasad naszej federacji miał pewność, że niezależnie od poziomu jaki wybierze, trafi zawsze w ręce w pełni profesjonalnej kadry i będzie mógł, bezpiecznie i komfortowo rozwijać swoje umiejętności nurkowe.

  Indywidualne podejście… Programy dydaktyczne i treningi ISSF, oparte są wyłącznie na pracy w małych grupach. Pozwala nam to, traktować każdego studenta w sposób indywidualny i poświęcić maksimum uwagi w każdej fazie nauki. Program ISSF gwarantuje osobom szkolącym się pod naszymi skrzydłami nieporównywalnie więcej praktycznych zajęć w wodzie z profesjonalnym instruktorem, niż w innych organizacjach. Dłuższy czas pod okiem trenera pozwala, na wyselekcjonowanie elementów które sprawiają kursantowi największy problem i skupieniu się na ich poprawie.

  Bezpieczeństwo w każdej sytuacji… Dobre wyszkolenie, to oczywiście przede wszystkim przewidywanie i unikanie problemów poprzez wysoki poziom umiejętności. Nikt jednak nie jest w stanie stwierdzić, iż nie napotka  nieoczekiwanej sytuacji w obcym środowisku wodnym. W ISSF wolimy nie zakładać że się nie zdarzą, a być na nie przygotowani. Elementem wyróżniającym ISSF jest wprowadzenie już od podstawowego poziomu kursu, elementów umiejętności ratowniczych i auto-ratowniczych, a następnie systematyczne rozwijanie ich poprzez kolejne stopnie zaawansowania. Setki nurkowań w najtrudniejszych warunkach na kuli ziemskiej: w wodach zimnych, o małej przeźroczystości, pod lodem, w jaskiniach i na wrakach, z wykorzystaniem różnego rodzaju sprzętu, pozwoliło założycielom i autorom systemu ISSF opracować programy szkoleniowe, sprawdzające się w każdych warunkach.

  Etyka… Dla nas, twórców ISSF, nurkowanie to coś więcej niż przyjemna forma spędzania czasu. To również sposób na życie, odpowiedzialność oraz zobowiązanie. Przede wszystkim zobowiązanie w zakresie bezpieczeństwa i najwyższego standardu wykształcenia kursantów oraz dbania o ochronę przyrody i poszanowanie życia podwodnego czy ochronę wraków. Z tego powodu w naszych zajęciach poruszamy dodatkowo kwestie odpowiedzialnego zachowania się pod wodą, tak aby również przyszłe pokolenia mogły zachwycać się bogactwem podwodnej flory i fauny.

  “W nurkowaniu…nie ma dróg na skróty”

  0