• pl
 • en
 • RESCUE DEEP DIVER 40 M

  Nurek Ratownik

  Wychodzimy z założenia, iż nurkowanie głębokie musi być połączone z wysokim poziomem opanowania technik nurkowych, jak również ratowniczych. Tylko w taki sposób, staniesz się kompletnym nurkiem i odpowiedzialnym partnerem. Z pewnością, chciałbyś móc polegać na podobnie wyszkolonym zespole…
  Szkolenie Rescue Deep Diver 40 jest jednocześnie przepustką do wejścia na profesjonalną ścieżkę w nurkowaniu, która rozpoczyna się szkoleniem na stopień Divemaster ISSF.

  Wymagania wstępne na szkolenie:

  • Ukończone 18 lat

  • Stopień nurkowy minimum AOWD 30 lub równoważny innej organizacji oraz zalogowane minimum 40 nurkowań po za kursowych z łącznym czasem spędzonym pod wodą – nie krótszym niż 25 godzin.

  • Kurs TEC BASIC Diver ISSF lub Sidemount Diver ISSF, albo umiejętność obsługi dodatkowej butli bocznej – stage lub zestawu typu twinset.

  • Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej (może być wykonywany równolegle ze szkoleniem nurkowym)

  • Posiadanie umiejętności zaliczeniowych kursu Advanced Open Water Diver 30 ISSF

  PRZEBIEG SZKOLENIA

  Podczas zajęć skupisz się na doskonaleniu technik ratowniczych, udzielaniu pierwszej pomocy i prawidłowej realizacji nurkowań głębokich. Doświadczysz zjawisk, o których uczyłeś się jedynie w książce. Rozwiniesz między innymi wiedzę z zakresu: dekompresji, fizjologii nurkowania, oddziaływania gazów i konfiguracji sprzętowych przeznaczonych do nurkowań głębokich. Nauczysz się udzielać pomocy w wodzie, wykorzystując poprawne techniki ratownicze. Wykonasz co najmniej 8 nurkowań i wiele ćwiczeń na powierzchni wody zanim staniesz się kompletnym nurkiem, gotowym nieść pomoc również podczas głębokich nurkowań. Pozytywne zakończenie kursu Rescue Deep Diver 40 otwiera możliwość wejścia na drogę profesjonalną, która rozpoczyna się szkoleniem na stopień Divemaster ISSF.

  Czas trwania szkolenia: 4-5 dni

  Uprawnienia: Możliwość realizacji nurkowań bez formalnej dekompresji do głębokości 40m.

  “W nurkowaniu…nie ma dróg na skróty”

  0